Tervetuloa syömään yhdessä yhteiseen pöytään meidän kylän taivaan alle Pajamäen Poutapuistoon 12.6.2017 kello 19:00 alkaen. Tapahtuma on osa Illallinen Suomen taivaan alla -kokonaisuutta.
Illallinen toteutetaan nyyttäriperiaatteella, eli jokainen tuo tullessaan juomaa ja ruokaa nyyttäriperiaatteella yhteiseen pöytään. Tuo mukanasi myös itse tarvitsemasi aterimet (lautaset, haarukat, juomalasit, veitset yms) ja ottimet tuomaasi ruokaan. Ota mukaasi myös oma tuoli jos mahdollista. Voit myös tuoda mukanasi lyhtyjä tai muuta somistetta yhteiseen ruokapöytään.
Ilmoitathan osallistumisestasi tapahtuman Facebook-sivulla, jotta tiedämme varata tarpeeksi pöytiä. Tapahtuman tunnistaa valkoisista pöytäliinoista. Lämpimästi tervetuloa! Vietetään mukava ilta yhdessä.